Mirėsevini nė

Kosovė

Shijoni vendet mė tė bukura

nė Kosovė

Komunat e Kosovės

Informacione

Biznesi nė Kosovė

Informacione

Welcome to

Kosovo

Turizmi

Kosova

Tė gjitha nė njė

vend

Reklamo

Sponzoro

Pėrfito

Komunat e Kosovės

Nė projektin e komunave tė Republikės sė Kosovės kemi pėrmbledhur listėn me emrat e fshatrave nė tė gjithė Kosovėn duke i kategorizuara nė bazė tė rajoneve, komunave dhe trevave tė tyre. Ky ėshtė njė projekt i veqntė duke marrė parasysh se njė listė e tė gjithė fshatrave tė Kosovės nė njė sistem sikurse ne qė kemi publikuar kėtu, ende nuk ekziston.

Nevojat e kėtij sistemi mund tė shfrytėzohen nė fusha tė ndryshme ndėrsa si rast tė veqant ne kemi pėrgatitur njė listė tė plotė duke synuar qė edhe Kosova tė pranohet nė rrjetin mė tė madh shoqėror nė internet Facebook pra kjo listė ėshtė bėrė enkas pėr Facebook-un dhe pėr kėtė njė faleminderim shkon pėr grupin nė Facebook , Albanians Developers tė cilėt kanė marrur kėtė inciativė.

Komunat e Kosovės »

List of cities and villages of Kosovo »

Qeveria
www.rks-gov.net

Kuvendi
www.assembly-kosova.org

Komunat
www.komunat-ks.net

Universiteti i Prishtinės
www.uni-pr.edu

Republika e Kosovės

Rinia Kosovare

Sponzor gjeneral

Organizata jo-fitimprurėse

Universiteti i Prishtinės