Mirėsevini nė

Kosovė

Shijoni vendet mė tė bukura

nė Kosovė

Komunat e Kosovės

Informacione

Biznesi nė Kosovė

Informacione

Welcome to

Kosovo

Turizmi

Kosova

Tė gjitha nė njė

vend

Reklamo

Sponzoro

Pėrfito

Mirėse vini nė Kosovė

Kosova, zyrtarisht Republika e Kosovės (anglisht Republic of Kosovo), ėshtė njė shtet i pavarur nė Evropėn Juglindore. Shtrihet nė qendėr tė gadishullit ballkanin dhe kufizohet nė veri dhe nė lindje me Serbinė, nė juglindje me Maqedoninė, nė jugperėndim me Shqipėrinė dhe nė perėndim me Malin e Zi. Ka njė sipėrfaqe prej 10.887 km² dhe popullsi prej mbi 2 milion banorėsh, prej tė cilėve mbi ... vazhdon

QIK
www.kosova.com

Presidenti i republikės
www.president-ksgov.net

Qeveria
www.rks-gov.net

Kuvendi
www.assembly-kosova.org

Komunat
www.komunat-ks.net

Universiteti i Prishtinės
www.uni-pr.edu

Republika e Kosovės

Rinia Kosovare

Sponzor gjeneral

Organizata jo-fitimprurėse

Universiteti i Prishtinės