Ambasada zvicerane nė Shkup

Ambasada e Zvicrės nė Maqedoni

Embassy of Switzerland
Maksim Gorki 19
MK-1000 Skopje

Ambasada
Tel.: +389 2 310 33 00
Fax: +389 2 310 33 01

Zyra konsullore
Tel.: +389 2 310 33 10/30

Zyra diplomatike
Tel.: +389 2 310 33 20

Zyra ndėrlidhse e policisė
Tel.: +389 2 310 33 33

Zyra e bashkėpunimit
Tel.: +389 2 310 33 40

Ambasada sko.vertretung@eda.admin.ch
Sektori i vizave sko.visa@eda.admin.ch
www.eda.admin.ch

Orari i punės
E Hėnė - E Premte
08:30-12:30
Sektori i vizave:
E martė , E merkurė dhe E enjėte

Caktimi i termineve
E Hėnė - E Premte
08:30 - 12:00 dhe 13:30 - 15:30
Tel: +389 2 310 33 10

* Gjatė festave ambasada nuk punon

Siq e dini Maqedonia ka fitu liberalizimin e vizave dhe prej 1 janar 2010 qytetarėt e maqedonisė mund tė udhėtojn pa viza nė shtetet e BE-sė.
Informacione rreth udhėtimit pa viza lexoni kėtu

Udhėzime tjera
Ata qė udhėtojnė pa viza nė Zvicėr mundet qė tė pyeten nga ana e policisė kufitare rreth qėllimit tė udhėtimit dhe pėr gjendjen materiale.
Kush udhėton pa mjete financiare dhe nuk ka tė dhėna rreth vendqėndrimit dhe qėllimit tė vizitės, rrezikon qė tė kthehet nga ana e policisė kufitare.
Pėr leje vizite nė Zvicėr cdo herė ėshtė me rėndėsi posedimi I njė sasie tė mjaftueshme tė tė hollave tė nevojshme gjatė kohės sė qėndrimit nė Zvicėr.
Kėshtu qė do tė ishte nė dobin tuaj, sikur tė keni me vete njė ftesė tė shkruar dhe nėnshkruar nga ana e garantuesit ose vizituesin ta pret garantuesi personalisht nė aeroport.
Pėrndryshe e gjithė kjo nuk ėshtė e domosdoshme.

 

Lidhje tė dobishme:

Swiss Cooperation Office Macedonia
Zyra e Bashkėpunimit Zviceran nė Maqedoni
www.swiss-cooperation.admin.ch/macedonia

Swiss Cultural Programme - SCP Macedonia
Programi i Kulturės Zvicerane nė Maqedoni
www.scp-mk.ch

Aplikacioni pėr vizė afatgjatė (vizė D)
Shqip

 

Burimi i materialit ėshtė marrė nga Ambasada e Zvicrės nė Prishtinė Vizito

Ambasada e Zvicrės nė Prishtinė
www.eda.admin.ch/pristina

Zyra Federale pėr Migrim
www.bfm.admin.ch

LAPSH - "Naim Frashėri"
www.lapsh-ch.com

Shoqata Studentore nė Zurich
www.studenti-zh.ch

Studentet Shqiptar nė Lozanė
www.unil.ch/aeaul

Ambasadat e Kosovės
www.ambasada-ks.net

Shoqata Kulturore Artisike Sharri
www.shka-sharri.ch

Bashkėsia Shqiptare nė Zvicėr
www.bshz.ch

Bashkėsia Islame Solothurn
www.biso.ch

Fondacioni i Motrave Muslimane
www.ndihmonitevarferit.com

Bashkėsia Islame Wil
www.xhamia-wil.ch

SH.K.A Dardania
www.dardania95.ch

Shkolla Shqiptrae e Vallėzimit
www.shota.ch