Ambasada e Zvicrės nė Prishtinė »

Ambasada e Zvicrės nė Prishtinė pėrveq vizave pėr Zvicėr ka filluar tė lėshoj viza Shengen pėr banorėt e Kosovės qė dėshirojn tė udhėtojn nė Austri , Francė dhe gjithashtu prej 01.04.2011 lėshon vizat pėr banorėt e Shqipėris qė dėshirojn tė udhėtojn nė Zvicėr.

Para aplikimit pėr vizė ju duhet ta caktoni njė termin (termini mund tė vonohet 2-3 javė) dhe caktohet vetėm te nėnpunėsit e Ambasadės Zvicerane nė hyrje tė ndėrtesės ... vazhdon

Qėllimi i kėtij seksioni »

Qėllimi i kėtij seksioni ėshtė qė tė bėjm njė informim tė sakt rreth veprimtarive tė ndryshme tė shqiptaräve qė jetojn nė Zvicėr. Pėrveq historisė rreth diasporės shqiptare nė Zvicėr ne do tė mbledhim edhe informacione ... vazhdon.

LAPSH - "Naim Frashėri"
www.lapsh-ch.com

Shoqata Albaradio
www.albaradio.ch

Ministria e Diasporės
http://med.rks-gov.net

Ambasadat e Kosovės
www.ambasada-ks.net

Shoqata Studentore nė Zurich
www.studenti-zh.ch

Aktualiteti i Shqiptarėve nė Zvicėr
www.albinfo.ch

Ambasada e Zvicrės nė Prishtinė
www.eda.admin.ch/pristina

Portali Tung.ch

Shoqata Studenti

Grupi i vallėzimit "Rinia"

FC Kosova

Shoqata Albaradio