Pasqyrė e shkurtėr rreth Zelandės sė Re

Zelanda e Re ėshtė njė shtet ishull nė pjesėn jugperėndimore tė Oqeanit Paqėsor, qė pėrbėhet nga dy ishuj tė mėdhenj (Ishulli i Veriut dhe Ishulli i Jugut) si dhe shumė ishuj mė tė vegjėl, mė tė njohurat janė Ishujt Stewart/Rakiura dhe Ishujt Chatham. Vendasėt Ma-ori emėruan Zelandėn e Re Aotearoa, qė zokonisht nė anglisht pėrkthehet Toka e Resė sė gjatė tė bardhė" ... vazhdon