Njė pasqyrė e shkurtėr rreth Turqisė

Turqia (turqisht: Türkiye), zyrtarisht Republika e Turqisė (turqisht: Türkiye Cumhurijeti, shq: Tyrkije Xhumhurijeti), ėshtė njė vend dykontinental, qė shtrihet nė Azinė e Vogėl dhe nė Ballkan, Evropė. Nė Turqi ėshtė vendkalimi i njohur strategjik ku ndodhet ura e Bosforit, e cila nė veri ka Detin e Zi, ndėrsa nė jug Detin Mesdhe gjegjėsisht Detin Egje ... vazhdon

Shqiptarėt nė Turqi

Shqiptarėt nė Turqi
www.arnavutum.com

Miredita Turqi
www.arnavut.com

Arnavut Genēlik
www.arnavutgenclik.com

Ambasada e Kosovės nė Ankara
www.ambasada-ks.net/tr