Ambasada norvegjeze nė Prishtinė

Ambasada norvegjeze nė Prishtinė ėshtė pėrfaqėsimi diplomatik zyrtar i Norvegjisė nė republikėn e Kosovės dhe tė Shqipėrisė. Ambasada u hap nė tetor 2008 dhe aktualisht ka njė ekip prej katėr diplomatėve norvegjezė, tė udhėhequr nga ambasadori Jan Braathu, dhe pesė anėtarė tė stafit lokal.

Ambasada e Norvegjis nė Kosovė

Embassy of Norway
Sejdi Kryeziu nr.6
Prishtina 10 000
Republic of Kosovo

Tel.: +381 38 232 111 00
Fax: + 381 38 232 111 22

embpri@mfa.no

Orari i punės
E hėnė - E Premte
09:00-16:00

Seksioni i vizave
E hėnė - E Enjte
10:00-12:00
visa.prishtina@mfa.no

www.norway-kosovo.no

Pėrveē pėrfaqėsimit politik tė Norvegjisė nė Kosovė, ambasada gjithashtu ofron shėrbime tė ndryshme konsullore dhe ėshtė pika kontaktuese pėr ndihmėn e Norvegjisė nė zhvillimin e Kosovės. Ambasada gjithashtu ofron grante tė vogla nismave zhvillimore. Pėr informata mė tė hollėsishme nė lidhje me aktivitetet e ambasadės, ju lutem vizitoni webfaqėn zyrtare tė ambasadės
www.norway-kosovo.no

Nėse keni ndonjė pyetje lidhur me aplikimin e vizave, thirrni nė nr. telefonit +381 38 232 111 00
(E Hėnė – E Enjėte nga 14:00 – 15:00)

Ambasada gjatė sezonit veror nga 1 korriku deri me 31 gusht, e redukton orarin e punės nga 09:00 – 15.00

Burimet e kėtyre informacioneve janė nga webfaqja zyrtare e ambasadės prandaj pėr mė shumė informacioni vizitoni webfaqėn zyrtare apo kontaktoni stafin konsullues ndėrsa nė verzionin tjetėr nė gjuhėn shqipe do sjellim edhe informacione rreth procedurave tė vizave dhe shėrbimeve tjera.

Misionet diplomatike tė Norvegjisė
www.norway.info

Ministria e Punėve tė Jashtme
www.regjeringen.no

Shqiptarėt nė Norvegji
www.albaner.no

Rinia shqiptare nė Norvegji
www.albung.no

Qendra Islamike Shqiptare
www.qiksh.no

Radio Zėri i Arbėrit
www.zeriarberit.com

Turniri "Adem Jashari"
www.turniriademjashari.no

Argetime Live
www.argetimelive.com

Klubi futbollistik "Fortuna FK"
www.fortunafk.com