Reklamo biznesi tuaj nė kėtė faqe »

Oferta speciale »
Vetėm tek ne 0.20 € nė ditė
Emigranti ėshtė projekti mė i madh nė diasporė » Porosit

Ambasada norvegjeze nė Prishtinė

Ambasada norvegjeze nė Prishtinė ėshtė pėrfaqėsimi diplomatik zyrtar i Norvegjisė nė republikėn e Kosovės dhe tė Shqipėrisė. Ambasada u hap nė tetor 2008 dhe aktualisht ka njė ekip prej katėr diplomatėve norvegjezė, tė udhėhequr nga ambasadori Jan Braathu, dhe pesė anėtarė tė stafit lokal.

Pėrveē pėrfaqėsimit politik tė Norvegjisė nė Kosovė, ambasada gjithashtu ofron shėrbime tė ndryshme konsullore dhe ėshtė pika kontaktuese pėr ndihmėn e Norvegjisė nė zhvillimin e Kosovės ... vazhdon

Qėllimi i kėtij seksioni »

Qėllimi i kėtij seksioni ėshtė qė tė bėjm njė informim tė sakt rreth veprimtarive tė ndryshme tė shqiptaräve qė jetojn nė Norvegji.
Pėrveq historisė rreth diasporės shqiptare nė Norvegji ne do tė mbledhim vazhdon.

Shqiptarėt nė Norvegji
www.albaner.no

Rinia shqiptare nė Norvegji
www.albung.no

Qendra Islamike Shqiptare
www.qiksh.no

Radio Zėri i Arbėrit
www.zeriarberit.com

Turniri "Adem Jashari"
www.turniriademjashari.no

Argetime Live
www.argetimelive.com

Klubi futbollistik "Fortuna FK"
www.fortunafk.com

Komuniteti shqiptar nė Norvegji

Ambasada e Kosovės

Abetarja digjitale

Rinia Shqiptare nė Norvegji

Organizata "Rinia 21"