Diaspora shqiptare

Nėse dėshironi tė dini mė shumė rreth diasporės shqiptare, projekti Emigranti sjell tek ju informacione nga tė gjitha fushat e jetės dhe komunitetit shqiptar ...» mė shumė

Njė pasqyrė e shkurtėr rreth Italisė

Italia (zyrtarisht Republika Italiane, italisht Italia respektivisht Repubblica Italiana) ėshtė shtet nė pjesėn jugore tė Evropės, nė Gadishullin Apenin. Pjesė e kėtij vendi janė dhe ishujt nė Detin Mesdhe, si Sicilia dhe Sardenja. Nė Alpet e larta nė veri tė saj gjendet kufiri me Francėn, Zvicrėn, Austrinė dhe nė brigjet e Adriatikut kufizohet nga Sllovenia. Nė brendėsi tė kėtij shteti gjenden dy shtete tė vogla .. vazhdon

Shtėpia e Arbreshėve tė Italisė

Shqiptari i Italisė
www.shqiptariiitalise.com

Lidhja e shoqatave nė Itali
www.legaalbanese.com

Shtėpia e Arbreshėve tė Italisė
www.arbitalia.it

Ambasadat e Shqiperisė
www.ambalbania.it

Ambasadat e Kosovės
www.ambasada-ks.net/it

Radio Ilirida
www.radioilirida.it

Rrjeti i shoqatave F.A.R.E
www.retefare.it

Shqiptari i Italisė

AlbaniaNews nė Italisht

Radio Ilirida

Rrjeti i shoqatave F.A.R.E

Shoqata " Shqiperia ime "