Diaspora shqiptare

Nėse dėshironi tė dini mė shumė rreth diasporės shqiptare, projekti Emigranti sjell tek ju informacione nga tė gjitha fushat e jetės dhe komunitetit shqiptar ...» mė shumė

Ambasadat e Italisė nė Shqipėri, Kosovė dhe Maqedoni si dhe anasjelltas

Qėllimi i kėsaj faqe ėshtė qė tė gjithė bashkėatdhetareve ti ofrojm njė udhėzim tė thjesht, tė shpejt, tė saktė dhe korrekt rreth pėrfaqsive tė Shqipėrisė, Kosovės dhe Maqedonisė nė Itali dhe anasjelltas.

Ne gjithmonė pėrpiqemi qė gjėrat ti bėjm sa mė tė thjeshta por kualitative nė gjetjėn sa mė tė shpejt tė informacioneve qė ju po kėrkoni dhe nė kėtė rast pasi shumica e shqiptarėve vijn nga Shqipėria, Kosova dhe Maqedonia ne tė gjitha kėto jemi mundu qė ti mbledhim me njė vend dhe tė gjendėn nė shėrbim tė bashkėatdhetarėve.

Informacionet qė ne i sjellim tek ju janė tė bazuara nga misionet diplomatike tė shtetėve tona si dhe misionet diplomatike tė Italisė nė shtetėt tona.

Shqiptari i Italisė
www.shqiptariiitalise.com

Lidhja e shoqatave nė Itali
www.legaalbanese.com

Shtėpia e Arbreshėve tė Italisė
www.arbitalia.it

Ambasadat e Shqiperisė
www.ambalbania.it

Ambasadat e Kosovės
www.ambasada-ks.net/it