Sponzorėt e projektit Emigranti

Lista e sponzorėve »

  1. Faton Media
    www.fatonmedia.com

Projekti Emigranti parasheh qė sponzorėt do tė luajn njė rol tė rėndėsishėm nė zhvillimin e mėtutjeshėm tė projektit dhe mirėmbajtjėn e tij. Nė kuadėr tė sponzorėve do tė hyjn tė gjithė ndėrmarrjet private, institucionet, organizatat dhe personat e vullnetit tė lirė qė dėshiroj tė kontribojn nė ndonjė formė nė zhvillimin e mėtutjeshėm tė Emigrantit ndėrsa, ne pėr ju tė gjithė do tė kemi forma tė ndryshime se si tė arrihet ky bashkėpunim.

Sa i pėrket ndėrmarrjeve private ne se pari do ti prezantojm logot e tyre nė faqe tė ndryshme, nė bazė tė veprimtarive qė mirren apo marrėveshjes ndėrmjet nesh. Vende tė caktuara janė tė rezervuara pėr llojet e ndėrmarrjeve qė shėrbejn me veprimtaritė e tyre dhe lidhen me qėllimet e projektit tonė prandaj kėto hapėsira do kenė pėrparėsi pėr ndėrmarrjet qė i pėrkasin fushave tė caktuara nė projekt.

Pėrveq hapsirave reklamuese nė webfaqet e projekti, ne do ti prezantojm sponzorėt edhe nė broshura tė ndryshme tė cilat do ti punojm pėr nevojat e shqiptarėve qė jetojn nė diasporė dhe gjithashtu nė seksione tė caktuara qė lidhen me veprimtaritė e ndėrmarrjeve private, ku kushtet e reklamimit vendosėn nė bazė tė marrveshjes sė sponzorizimit.

Njė rol tė rėndsishėm tek sponzorėt privat do ta luajn edhe shėrbimet tona tė cilat do ti ofrojm nga ndėrmarrja Faton Media www.fatonmedia.com e cila ėshtė sponzor kryesor nė kėtė projekt ku nga kėto shėrbimeve pėrveq interesit tė dyfisht do tė bėhet edhe shkėmbimi i shėrbimeve ndėrmjet ndėrmarrjeve shqiptare.

Institucinet shqiptare duke pėrfshirė Shqipėrinė, Kosovėn, Maqedoninė dhe pjesėt tjera tė banuara me shqiptar do tė luajn njė rol tė rėndsishėm nė pėrkrahjen e kėtij projekti pasi qė puna jonė do ti tregoj edhe vlerat shqiptare tė cilat do tė mundohemi qė sė pari ti ruajm, ti afrojm dhe t'ju tregojm tė tjerėve se edhe ne shqiptarėt dijm tė integrohemi dhe tė jemi pjesė e shoqėrisė evropiane.

Institucinet me pėrkrahjen e tyre do tė japin edhe kontributin e tyre pėr diasporėn shqiptare pasi qė diaspora shqiptare ka bėrė shumė dhe ende bėnė nė zhvillimin e mėtutjeshėm tė trojeve shqiptare.

Personat e vullnetit tė lirė tė cilėt dėshirojn tė kontribojn nė ndonjė formė ne do ti pėrkrahim duke u bazuar nė rregullorėn e projektit.

Ju lutėm tė gjithė sponzorėve qė pikpamjet politike, individuale dhe format tjera tė cilat nuk pėrputhen me rregullat e zhvillimit tė projektit ti anashkalojn pasi qė ne do ti pėrmbahemi tė gjitha rregullave qė projektin Emigranti ta zhvillojm pėr tė mirėn e tė gjithė shqiptarėve bazuar nė rregullorėn e projektit.

Ju faleminderojm tė gjithėve pėr pėrkrahjen tuaj.
Nėse keni ndonjė pyetje, sugjerim apo vėrejtėje, ju lutem mos hezitoni tė na kontaktoni.

Diaspora pėr Zhvillim
www.diaspora-ks.org

Kosovo Diaspora
www.kosovodiaspora.org

Shoqata Albaradio
www.albaradio.ch

Klubi Kosova nė Singen www.klubikosova-singen.com

Unioni i shoqatave nė Suedi
www.kosalbunionen.se

Shoqata "Dituria" nė Borås
www.dituria.se