Prezantimi i projektit Emigranti »

Emigranti ėshtė njė projekt i cili i dedikohet integrimit dhe organizimit tė shqiptarėve nė diasporė duke pėrfshirė informacione, udhėzime, broshura dhe materiale tjera tė cilat janė tė nevojshme pėr gjetjėn e njė rruge sa mė tė lehtė nė shoqėrinė e re ku vendosen.

Qėllimi i projektit "Emigranti" ėshtė qė shqiptarėt tė cilėt vizitojn pėr herė tė parė njė shtet tė huaj si dhe ata qė kanė jetuar mė gjatė tė kenė mundėsi tė qasjes sa mė lehtė tė integrimit dhe organizimit nė shoqėrinė e rrethit ku vendosen dhe me gjerė duke filluar nga mėsimi i gjuhės, shkollimi, punėsimi dhe shumė gjėra tjera tė nevojshme pėr njė tė huaj qė jeton apo viziton njė shtet tjetėr ...vazhdon

Reklamat e sponzorėve

Fakte tė ndryshme rreth shteteve tė Evropės »


  © myswitzerland.com

Austri »

Gjermani »

Zvicėr »

Finland »

Suedi »

Norvegji »

Danimarkė »