Informimi i bashkėpunimit dhe lista e bashkėpuntorėve me projektin Emigranti

Lista e bashkėpuntorėve »

 1. Diaspora pėr Zhvillim
  www.diaspora-ks.org
 2. Shoqata Albaradio
  www.albaradio.ch
 3. Bashkėsia Shqiptare nė Zvicėr
  www.bshz.ch
 4. Ministria e Diasporės
  http://med.rks-gov.net
 5. Rinia 21
  www.rinia21.com
 6. Klubi Kosova nė Singen www.klubikosova-singen.com
 7. Unioni i shoqatave nė Suedi
  www.kosalbunionen.se
 8. Shoqata "Dituria" nė Borås
  www.dituria.se
 9. Radio SHARRI - Dragash
  www.radio-sharri.info
 10. Televizioni i Prizrenit
  www.prizreni.tv
 11. IOM Kosovo
  www.iomkosovo.org
 12. DEED - Kosovė
  www.deed-ks.org

Bashkėpuntorėt nga tė gjitha fushat duke filluar nga institucionet, organizatat, ndėrmarrjet private apo persona tjerė qė mirren me ēėshtjet e integrimit janė tė mirėseardhur nė shkėmbimin e pėrvojave tona duke pasur njė interes tė pėrbashkėt me qėllim tė zhvillimit dhe arritjės sė njė cilėsie mė tė lartė.

Tė gjithė personat kanė tė drejtė ti pėrdorin punimet tona duke u mbeshtetur nė rregullat ku si bazė themelore duhet vendosur burimin e informacionet pra lidhjen tek faqja jonė.

Ne jemi tė hapur pėr forma tė ndryshme tė bashkėpunimit dhe pėr tė gjitha kėto nėse keni ndonjė pyetje, vėrejtje apo sugjerim ju lutem mos hezitoni tė na kontaktoni.

Njė ndėr format e bashkėpunimeve ėshtė edhe shkėmbimi i disa materialėve me shoqatat shqiptare ku si shembull konkrejt kemi bashkėpunimin me shoqatėn shqiptare Dituria nė Borås tė Suedisė, shiko shembullin.

Ne gjithashtu ju japim hapsirė edhe gazetarėve qė shkruajn shrime tė ndryshme rreth ēėshtjeve tė diasporės shqiptare duke i publikuar punimet e tyre nė fushat e caktuara dhe sidomos tek komuniteti shqiptar.

Pėrshkak tė punės sė ngarkuar nė projektin Emigranti disa nga punimet e bashkėpuntorėve nuk mund ti publikojm me kohė por do mundohemi qė sado pak tė bėjm shkėmbimin e logove. Nėse keni diēka tė pakuptueshme rreth ēėshtjes sė bashkėpunimit, ju lutem mos hezitoni tė na kontaktoni.