Njė pasqyrė e shkurtėr rreth Holandės

Holanda (ose Hollanda/Hollandia, emri i plotė Mbretėria e Holandės ose Mbretėria e Hollandės/Mbretėria e Hollandisė, mė saktė Vendet e Ulėta, emri i plotė Mbretėria e Vendeve tė Ulėta; holandisht Nederland, emri i plotė Koninkrijk der Nederlanden) ėshtė shtet parlamentar nėn mbretėrinė konstitucionale dhe ndodhet nė pjesėn perėndimore tė Evropės me disa ishuj nė Karaibe ... vazhdon

Komiteti Shqiptar
www.albanie.org

Shqiptaret ne Hollande
www.shqiptaretnehollande.
wordpress.com

Kordinimi i Kėshillit Shqiptar
www.cran.nl

Albanians in Holland
www.albanians-in-holland.blogspot.fi