Reklamo biznesi tuaj nė kėtė faqe »

Oferta speciale »
Vetėm tek ne 0.20 € nė ditė
Emigranti ėshtė projekti mė i madh nė diasporė » Porosit

Ambasada gjermane nė Prishtinė »

Qė nga mesi i vitit 1999, nė Prishtinė u hap "Zyra pėr Koordinim Civil pėr ndihmė tė menjėhershme pėr Kosovėn". Pas vendimit tė Ministrisė sė Punėve tė Jashtme tė Gjermanisė, qė tė forcohet prezenca nė Kosovė, nė fund tė vitit 2000 ėshtė marrė me qira njė ndėrtesė e pėrshtatshme pėr seli

Nė gusht tė vitit 2005, Zyra Ndėrlidhėse Gjermane, siē quhej atėbotė, u zgjerua pėr t'a pėrmirėsuar posaēėrisht shėrbimin nė sektorin e drejtėsisė dhe atė konsular... vazhdon

Qėllimi i kėtij seksioni »

Qėllimi i kėtij seksioni ėshtė qė tė bėjm njė informim tė sakt rreth veprimtarive tė ndryshme tė shqiptaräve qė jetojn nė Gjermani.
Pėrveq historisė rreth diasporės shqiptare nė Gjermani ne do tė mbledhim edhe informacione rreth vazhdon.

Faton Media
www.fatonmedia.com

Stundentėt shqiptarė nė Stuttgart
www.studentet.de

Shoqata Dardania Ravensburg
www.dardania-rv.de

Klubi Kosova
www.klubi-kosova.com

Unioni i Shoqatave Islame
www.uiazd.de

Shoqata Nėna Tereza München
www.mteresa.org

Shoqata Kulturore "Shkendija"
www.shkendija.de

Shėrbimet telefonike nga

Agjensioni turistik

Klubi Kosova

Ndermarrja

Abetare digjitale