Ambasada gjermane nė Tiranė
Ambasada gjermane nė Prishtinė
Ambasada gjermane nė Shkup
Ambasadat shqiptare nė Gjermani

Ambasada gjermane nė Shkup

Ambasada e Gjermanisė nė Maqedoni

Deutsche Botschaft Skopje
ul. Lerinska 59
1000 Skopje
Mazedonien


Ambasada
Tel.: +389 2 3093 900
Fax: +389 2 3093 899

Ambasada info@skop.diplo.de
Sektori i vizave visa@skop.diplo.de
www.skopje.diplo.de


Orari i punės
E Hėnė - E enjėte
08:00-12:00 dhe 14:00 - 16:00
E premte
08:00 - 12:00


Pėr mė shumė informacione vizitoni faqėn zyrtare
www.skopje.diplo.de

Siq e dini Maqedonia ka fitu liberalizimin e vizave dhe prej 1 janar 2010 qytetarėt e maqedonisė mund tė udhėtojn pa viza nė shtetet e BE-sė.
Informacione rreth udhėtimit pa viza lexoni kėtu

Udhėzime tjera
Ata qė udhėtojnė pa viza nė Gjermani mundet qė tė pyeten nga ana e policisė kufitare rreth qėllimit tė udhėtimit dhe pėr gjendjen materiale.
Kush udhėton pa mjete financiare dhe nuk ka tė dhėna rreth vendqėndrimit dhe qėllimit tė vizitės, rrezikon qė tė kthehet nga ana e policisė kufitare.
Pėr leje vizite nė Gjermani cdo herė ėshtė me rėndėsi posedimi I njė sasie tė mjaftueshme tė tė hollave tė nevojshme gjatė kohės sė qėndrimit nė Gjermani.
Kėshtu qė do tė ishte nė dobin tuaj, sikur tė keni me vete njė ftesė tė shkruar dhe nėnshkruar nga ana e garantuesit ose vizituesin ta pret garantuesi personalisht nė aeroport.
Pėrndryshe e gjithė kjo nuk ėshtė e domosdoshme.

Burimi i materialit ėshtė marrė nga Ambasada e Gjermanisė nė Shkup Vizito

Ambasada gjermane nė Tiranė
www.tirana.diplo.de

Ambasada gjermane nė Prishtinė
www.pristina.diplo.de

Ambasada gjermane nė Shkup
www.skopje.diplo.de

Ambasada e Kosovės nė Berlin
www.ambasada-ks.net/de

Stundentėt shqiptarė nė Stuttgart
www.studentet.de

Shoqata Dardania Manheim
www.dardania-ma.com

Shoqata Dardania Ravensburg
www.dardania-rv.de

Klubi Kosova
www.klubi-kosova.com

Shoqata Iliria München
www.iliria-muenchen.de