Natyra nė Gjermani

Kujdesi ndaj natyrės nė vendet perėndimore ėshtė zakonisht i lartė prandaj edhe shfrytėzimi i kėtyre resurseve luan njė rol pozitiv nė kalimin e kohės apo marrjen me aktivitete tė ndryshme.

Nė kuadėr tė natyrės do ti pėrfshijm edhe vendet publike, parqet dhe disa gjėra tjera qė kanė lidhshmėri me shfrytėzimin e natyrės. Sė shpejti dos jellim disa nga vendet mė tė njohura me njė pėrshkrim tė shkurtėr pėr secilin.

Ministria e Brendshme
www.bmi.bund.de

Portali pėt udhėtime
www.bahn.de

Kinema
www.kino.de

Portal Sporti
www.sport1.de

Vendet gjermane
www.germanplaces.com

Shėrbimet Publike
www.oeffentlicher-dienst.info