Reklamo biznesi tuaj nė kėtė faqe »

Oferta speciale »
Vetėm tek ne 0.30 € nė ditė
Emigranti ėshtė projekti mė i madh nė diasporė » Porosit

Studimet nė Gjermani

Siq dihet interesimi i studentėve shqiptar pėr tė studiuar nė njė universitet tė huaj ėshtė mjat i lartė dhe pasi pėrqendrimi mė i madh i diasporės shqiptare nga Kosova dhe Maqedonia ėshtė bėrė nė vendet gjermano-folėse edhe interesimi pėr studime vjen nė kėto vende. Me anė tė kėsaj faqe ne po mundohemi ti sjellim disa informacione bazė rreth studimeve nė Gjermani.

Nė kėtė verzion kemi bėrė njė rėnditje duke menduar nga nevojat parėsore e deri tek arritja si njė student i rregullt nė njė universitet gjerman. Kjo rėnditje nuk do tė thotė qė ėsht me e mira por ne do tė mundohemi qė kohė pas kohe, sipas nevojės rėnditjen ta bėjm edhe mė funksionale ... vazhdon

Das Deutschland Portal
www.deutschland.de

Klubi Kosova
www.klubi-kosova.com

Stundentėt shqiptarė nė Stuttgart
www.studentet.de

Unioni i Shoqatave Islame
www.uiazd.de

Shoqata Nėna Tereza München
www.mteresa.org

Shoqata Kulturore "Shkendija"
www.shkendija.de

Turizmi nė Gjermani

Klubi Kosova

Portali pėr Edukim

Ndermarrja

Das Deutschland Portal