Gramatika e gjuhės gjermane nė Gjermani

Broshura nė shqip »

  1. Pėremrat vetor

Gramatika do tė pėrfshin njė pėrshkrim tė pėrgjithshėm rreth gramatikės sė gjuhės gjermane pėr folesit fillestar dhe mesatar. Tek metodat e tė mėsuarit permendem se kurset e gjuhės kanė pėrparsitė e veta dule u mbeshtetur edhe nė pėrmbajtjen e planprogrameve dhe pikėrisht nė kėto planprograme nė shumicėn e rasteve ėshtė pjesė Gramatika.

Gramatika luan njė rol tė rėndėsishėm pėr ata tė cilėt dėshirojn tė mėsojn gjuhėn standarte gjermane dhe pėr nevoja shkollimi. Ne do tė mundohemi tė sjellim sa mė shumė punime. Pėr momentin kemi bėrė vetėm njė shembull tė vogėl duke ju sjellur Pėremrat vetor.

Sė shpejti edhe me materiale tjera

Mėso Gjermanishten Online
www.deutsch-lernen.com

Gramatika e Gjermanishtes
www.german-grammar.de

Yes German
www.yesgerman.com

Learn German
www.learn-german.com

Fjalor: Shqip – Gjermanisht
www.fjalor.de

German Language
www.germanlanguageguide.com

Gjermanishta nė Deutsche Welle
www.dw.de/albanian