Njė pasqyrė e shkurtėr rreth Francės

Franca (frėngjisht France), zyrtarisht Republika Franceze (frėngjisht République Franēaise), shtet i Evropės perėndimore, ėshtė i pėrbėrė nga Franca metropolitane dhe nga departamentet e pėrtejdetit (Departaments d'Otremer). Parisi ėshtė qyteti mė i madh dhe kryeqytet i Francės. Franca ėshtė njėra nga themelueset e Bashkimit Evropian (BE) ... vazhdon

Shoqata Shqiptaro-Franceze
www.club-france.al

Les Albanais de France
www.lesalbanaisdefrance.fr

Ambasada e Shqipėrisė nė Francė
www.amb-albanie.fr

Shoqata Albania
www.association-albania.com