Ambasada daneze nė Tiranė

Ambasada e Danimarkės nė Shqipėri

Embassy of Denmark
Rr. Nikolla Tupe No. 1
4th Fl. Apt. 4, Tirana

Tel.: +355 4 22 80 600
Fax: +355 4 22 80 630

tiaamb@um.dk

Orari i punės
E hėnė - E Enjte
09:00-16:00
E Premte: 09: - 14:00

Seksioni i vizave
E Hėnė, E Merkurė dhe E Enjte
09:00-12:00

http://albanien.um.dk

Pėr momentin kemi siguruar vetėm informatat kontaktuese tė ambasadės daneze nė Tiranė.

Danimarka e pėrfaqėson edhe Kosovėn pėrmes ambasadės sė saj nė Tiranė prandaj tė gjithė qytetarėt e Kosovės mund tė drejtohen nė informatat qė i kemi publikuar nė kėtė faqe.

Nė verzionin tjetėr do sjellim mė shumė informacione nė gjuhėn shqipe.

Shoqata "Alba Dansk"
www.albadansk.dk

Shtėpia Kulturore Shqiptare
www.shkshd.dk

Portal nė shqip
www.shqip.dk

Revist elektronike
www.aktuale.dk

Radio Antena
www.antena.dk

Shoqata e Sllatinės
www.sllatina.dk

Radio Projekt 21
www.radioprojekt.dk

Ambasada e Shqipėrisė
www.albanian-embassy.dk

RTV Zėri i Kosovės
www.rtvzik.com