Ambasada belge nė Prishtinė

Ambasada e Belgjikės nė Prishtinė

Diplomatic Office of Belgium
rr. Kuvendi i Bujanit, 23 A
Taslixhe I (Ilirida)
10000 Pristina
Republic of Kosovo

Seksioni diplomatik dhe konsullor
(nuk jep informacione pėr viza)

Tel.: + 381 (0) 38 - 518.918
Fax: + 381 (0) 38 - 518 338
E-mail: pristina@diplobel.fed.be

Seksioni i vizave:
Tel: 0900 10 111
E-mail: visa.pristina@diplobel.fed.be

Webfaqja zyrtare:
www.diplomatie.be/pristina

Zyra belge nė Prishtinė ėshtė njė pėrfaqėsim diplomatik dhe konsullor i Mbretėrisė sė Belgjikės nė Republikėn e Kosovės, UNMIK-ut, EULEX-it, KFOR-it etj.

Pėr tė gjitha informatat mbi kėrkesat pėr vizė apo procedura, ju lutem thirrni nė numrin 98 111 (vetėm nė Kosovė).

Pėr shėrbimet konsullore:
E Hėnė – E Premte:
09:00 – 12 dhe 14:00 – 16:00

Ambasada e Kosovės
www.ambasada-ks.net/be

Portali i Krenarit
www.krenar.be

Shoqata Konica
www.konitza.eu

Albabel
www.albabel.be

Forumi Albinfo
www.albinfo.org

Studiu Eagle
www.studioeagle.com

Gjuha Ime - Abetarja
www.gjuhaime.com