Shoqatat shqiptare nė Austri

Kemi lansuar verzionin e ri tė shoqatave shqiptare nė Austri. Pėr momentin kemi publiku rreth 20 shoqata shqiptare qė veprojn nė Austri duke i kategorizuar nė bazė tė provincave administrative. Pėrveq grumbillimit tė adresave ne do tė publikojm edhe disa aktivitete nga shoqata tė ndryshme duke u munduar qė tė krijojm edhe njė bashkėpunim mė tė mirė nė mes veti si dhe me shoqatat tjera qė veprojn nė shtete tė ndryshme.

Nėse shoqata juaj nuk ėshtė e regjistruar apo e dini ndonjė shoqatė dhe nuk figuron nė listėn tonė, ju lutėm na kontaktoni apo na dergoni shenimet nė e-mail.

Shoqata e sportit dhe kulturės

Shoqata Mergimi

Organizata rinore

Radio Pendimi