Ambasada austriake nė Shkup

Ambasada e Austrisė nė Maqedoni

Ambasada e Austrisė
Mile Popjordanov 8
MK-1000 Skopje


Ambasada
Tel.: +389 2 3083 400
Tel. nė shqip:12:30 - 15:30
+389 2 3084 984
Fax: +389 2 3083 150
E-mail skopje-ob(at)bmeia.gv.at


Orari i punės
E hėnė - E premte
08:00-17:00


www.aussenministerium.at/skopje

Siq e dini Maqedonia ka fitu liberalizimin e vizave dhe prej 1 Janar 2010 qytetarėt e Maqedonisė mund tė udhėtojn pa viza nė shtetet e BE-sė nėse posedojn njė pashaport biometrike.

Mė shumė informacione nė gjuhėn shqipe mund tė gjeni tek faqja zyrtare e Ambasadės nė Shkup Vizito

Min. e punėve tė jashtme e AT
www.bmeia.gv.at

Min. e punėve tė jashtme e AL
www.mfa.gov.al

Min. e punėve tė jashtme e MK
www.mfa.gov.mk

Ambasada e Kosovės nė Vjenė
www.ambasada-ks.net/at

Nisma Ekonomike pė Kosovėn
www.eciks.org

Agjencia Austria pėr Zhvillim - KS
www.entwicklung.at

WUS Austria nė Prishtinė
www.wus-austria.org