Reklamo biznesi tuaj nė kėtė faqe »

Oferta speciale »
Vetėm tek ne 0.30 € nė ditė
Emigranti ėshtė projekti mė i madh nė diasporė » Porosit

Sistemi i edukimit nė Austri

Sistemi austriak i arsimit ėshtė shumė i ngjashėm me sistemet zvicerane dhe gjermane. Njė karakteristikė e veēantė e sistemit austriak ėshtė arsimi fillor 4 vjeēar i ndjekur nga shkollat e mesme qė janė tė ndara nė dy periudha 4 vjeēare. Ndarja ėshtė bėrė sipas klasifikimit tė ISCED-sė (Standardi Ndėrkombėtar pėr Klasifikimin e Arsimit) tė UNESCO-s. Republika e Austrisė ka njė sistem shkollor tė lirė dhe publik i cili ėshtė i detyrueshme deri klasėn e 9-tė ... vazhdon

Min. e Arsimit, Artit dhe Kulturės

Shėrbimi publik i punėsimit

Guida rreth Austrisė

Shoqata BashkimiShkėmbimet Akademike